Kadi Oja, Mindvalley Eesti esindaja

Eile, 28. juunil sai alguse sel aastal Tallinnas toimuv enesearenguteemaline haridusprogramm Mindvalley U, mille raames on 14–20-aastastel noortel võimalus tasuta osa saada 21. juulil toimuvast inspiratsioonipäevast “Sinu erakordne elu”. Esitasin Mindvalley Eesti esindaja Kadi Ojale mõned küsimused, et lähemalt kuulda, mida Mindvalley endast täpsemalt kujutab ja mida üritustelt oodata.

Mindvalley Inspiratsioonipäev noortele

 

Kuidas tutvustaksid Mindvalleyt lühidalt inimesele, kes ei ole ettevõttest varem kuulnud?

Mindvalley on haridus- ja tehnoloogiaettevõte, mis publitseerib online-kursusi kõikvõimalikes enesearengu valdkondades: meditatsioonist ettevõtluseni. Meie tegevusala on väga laiahaardeline. Korraldame ka live-üritusi üle kogu maailma. Meie signatuurüritus on A-Fest, mis toimub kaks korda aastas, maailma erinevates eksootilistes kohtades.  See toob kokku väga erinevad inimesed, kes üheskoos õpivad ja arenevad. Suurim projekt on Mindvalley U, mille põhieesmärk on tuua inimesteni alternatiivne ja tänapäevane haridusprogramm  traditsioonilise täiendamiseks. Üritus sai alguse eelmisel aastal Barcelonas ja toimub sellel aastal teist korda, seekord siinsamas, Eestis.

Mindvalley U Barcelona 2017

 

Mida Mindvalley U programm endast täpsemalt kujutab ning kuidas huvilistel on võimalus sellest osa saada?

Mindvalley U on pea kuu aega kestev enesearenguteemaline haridusprogramm, mis sellel aastal toimub 28. juunist 22. juulini Tallinnas Kultuurikatlas. Põhieesmärk on pakkuda igas vanuses inimestele, sealhulgas lastele ja noortele, haridusplatvormi elukestvaks õppeks. Programmi raames toimuvad iga päev mitmesugused seminarid, töötoad ja kõned. Varahommikuti on kavas jooga- ja meditatsioonitunnid, ning õhtuti sotsiaalsed üritused. Nädalavahetustel, laupäeviti, ootab osalejaid ka suurem pidu.

Programm on väga kõrgel tasemel, esinejad on ülemaailmselt tunnustatud isikud. Raske on kedagi konkreetselt esile tuua, kuna kõik on imelised, kuid kui nimetada mõned nimed, siis näiteks Vishen Lahkiani, Jim Kwik, Shefali Tsabari, Nassim Haramein, Sri Sri Ravi Shankar ja paljud teised.  Mindvalley U üks põhiväärtus on osalejate vahel tekkivad elukestvad inimsuhted. See on ka põhjus, miks osalemine toimub avalduse esitamise alusel. Meie jaoks on oluline, et grupp oleks kureeritud ja osalejad omavahel sobituksid — et neil oleks üksteiselt midagi õppida. Kokku on osalejaid sel aastal üle 900, kellest enamus on välismaalased, eestlasi nende hulgas ligi sada.

 

Korraldate Mindvalley U raames 21. juulil tasuta inspiratsioonipäeva 14–20-aastastele noortele. Mida üritus endast täpsemalt kujutab ja kuidas on noortel võimalus sellest osa võtta?

Programmi idee sündis koostöös EV100 meeskonnaga ja see on meie kingitus Eesti Vabariigi sünnipäevaks. Soovime üritusega anda panuse noorte arengusse ja pakkuda neile võimalust kuulata inspireerivaid lugusid inimestelt, kes on leidnud oma tõelise kutsumuse ning on selles väga edukad. Üritusel astuvad üles esinejad nii kodumaalt (Tanel Padar, Kristel Kruustük, Alar Ojastu, Keili Sükijainen) kui ka rahvusvaheliste lavade esinejad (Vishen Lakhiani, Kristina Mänd Lakhiani, Gelong Thubten). Programmi sihtgrupp on noored vanuses 14-20, kes on lõpetamas põhikooli või gümnaasiumit ja seisavad silmitsi oluliste otsustega — milline suund valida, kuidas ning kuhu elus edasi liikuda. 

 

Mindvalley on korduvalt tunnistatud maailma üheks kõige demokraatlikumaks ja töötajasõbralikumaks ettevõtteks. Mis väärtusi soovite edasi anda ja millele erilist rõhku pöörate?

Meie töökeskkond on tõepoolest väga eriline ja töötajasõbralik. Inimesi hinnatakse, tunnustatakse ja ja nende arengusse panustatakse igakülgselt. Ettevõttes innustatakse iseennast arendama, rohkem elu nautima ja oma unistuste poole püüdlema. ‘Kui ma tänaseks üle viie aasta tagasi Mindvalley-ga nende peakontoris Kuala Lumpuris Malaisias liitusin, siis esmalt oli veid raske uskuda, et selline saab reaalne töökeskkond olla.  Mindvalleys puudub tavapärane hierarhia — kõik toimivad ühtse meeskonnana ja töötajatel on vabadused, mida traditsioonilises ettevõttes ei kohta. Väga suurt rõhku pannakse sellele, et ettevõttes oleks hea töötada ja töökeskkond oleks inspireeriv. Kõik uued töötajad läbivad “The Code of Awesomeness” traditsiooni, millega saadakse ametlikult tiimi osaks. Koodeks sisaldab ettevõtte põhiväärtusi, nagu suurelt unistamine, positiivsus ja kirglikkus, tänulikkus ja muud olulised väärtused. Kogu kollektiivis on välja kujunenud ka erinevad ühised ettevõtmised, nagu näiteks Love Week, millega tähistame sõbrapäeva. Idee seisneb selles, et igale töötajatele loositakse oma salajane ingel, kes teeb nädala jooksul erinevaid üllatusi. Need üritused ühendavad töötajaid veelgi ja tekitavad väga erilise tunde.

 

Milliseid võimalusi Mindvalley lisaks suurüritustele pakub?

Kõige alus on idee pakkuda inimestele transformatiivset haridust, mida tavakoolis ei pakuta. Soovime anda igapäevaeluks vajalikke oskusi, nagu kuidas valida teekond, mis on sinu endaga kooskõlas, kuidas elada õnnelikult, hästi suhelda,  ja väga palju muud olulist, mis aitab igaühel iseendaga üksmeeles elada. Oluline osa meie õppeprogrammis on digitaalsetel kursustel, mida enamasti läbitakse üheskoos grupi inimestega, kes üksteist innustavad ning jagavad kogemusi, mõtteid ning arenguid.

Mindvalley U

 

Mindvalleyl on täna kümmekonna töötajaga filiaal Eestis ja plaanite lähiajal Tallinnas suurema kontori avada. Kas see tähendab ka meeskonna suurendamist ning keda ja millistele ametikohtadele kandideerima ootate?

Eesti tiim on pidevalt kasvanud ja suurema kontori avame sel sügisel. Teatud ametikohtadele saab jooksvalt kogu aeg kandideerida ja uusi liikmeid värvatakse aastaringselt. Seoses uue kontori avamisega on Eesti tiimi lisandumas ka uusi ametikohti. Vakantsete kohtade info on leitav Mindvalley koduleheküljel karjäärivõimaluste alamlehel. Ootame inimesi võimalustega tutvuma ja meiega liituma. Kuna meil on rahvusvaheline ja multikultuurne meeskond, on uute töötajate sisseelamisel väga oluline osa organisatsioonikultuuriga tutvumine. Seetõttu on alguses võimalus mingi perioodi vältel osaleda treening- ja koolitusprogrammis ettevõtte peakontoris Kuala Lumpuris Malaisias. See on väga oluline, et mõista ettevõtte olemust ja tegevuste eesmärke.

 

Inervjueeris: Monika Schults

Toimetas: Kadri Toomsalu