Kuulen tihti inimesi ütlemas, et suveperioodli nende värvid muutuvad. Arvatakse, et siis tuleb nii riietuses, jumestuses, kui ka igal pool mujal võrreldes talvise ajaga kasutada hoopis teisi värve. Jah ja ei.

Talvel tavatseme me kanda tumedamaid värve, sest soovime tunda end külma ilma eest kaitstult. Samas suvel meile meeldib päike ja seetõttu kanname heledamaid värve.

Paljudele meist meeldib päevitada ja üldiselt me arvame, et näeme seejuures välja paremad ja tervemad. Loomulikult muutub meie nahk päevitades tumedamaks, kuid seda ainult pinnapealselt. Meie enda värving ja naha alatoon välise mõjutuse tõttu ei muutu. See jääb selliseks nagu ta on, ükskõik kui tumedaks me end päevitame või kui kahvatuks talvel muutume.  Me näeme kõige paremad välja, kui kasutame värvitoone ja varjundeid, mis sobivad kokku meie isikliku “värvikoodiga”.  Värvid on tegelikult igaühe vastu väga ausad, sest me kõik võime kanda neid kõiki, kui valime endi jaoks õige varjundi ja sügavuse.

 

The undertone of our skin does not change even though the top layer is tanned and looks darker. Therefore we need to use the same colors all year round!

Naha alatoon ei muutu, olenemata sellest kas naha pealmine kiht on päevitunud või mitte. Seepärast peaksime kasutama samu värve terve aasta läbi.

 

Kui uurid lähemalt oma värviringi (Värvivapustus, lk 28) siis sa näed, et siin on nii tumedamaid kui ka heledamaid värve. Valides värve enda paletist, võid neid kanda terve aasta läbi. Nagu ma juba eelmises postituses manisin, need 6 värviringi on kõigest algus. Tegelikult on loodud 12 erinevat paletti/värvipiringi nende inimeste jaoks, kes soovivad rohkem teada saada millised värvid neid täiustavad. Palju on veel õppida aga alustades 6 alternatiivse värviringiga on kõik palju lihtsam.

Kui soovid enda värvikoodist rohkem teada saada, või tahad hoopis sõbrale väärtuslikku kingitust teha, siis telli raamat Värvivapustus SIIT!

Loe ka Raija eelmist postitust “Harmoonia või kaos?”