Värvid on kõikjal meie ümber. Värv annab platvormi nii inimestele kui ka loomadele. Küsimus pole mitte selles kas värvid meile meeldivad, vaid selles, et oleme nende poolt mõjutatud kogu aeg, 24 tundi päevas, hoolimata sellest kas see meile meeldib või mitte.

Loodusel on suur osa meie heaolule ja üha enam hakkame sellest aru saama. Mul on olnud värvidega väga lähedane suhe juba rohkem kui kolmkümmend aastat. Esimesed kümme aastat õppisin ja töötasin värvidega praktiliselt seitse päeva nädalas ja kakskümmend neli tundi päevas, sest minu jaoks oli kõik lihtsalt niivõrd põnev.  Olin õnnelik, et sain teada, et on tõepoolest võimalik õppida kõike seda, mida suur osa kunstnikest värvide kohta instinktiivselt teab. Oli meeliülendav kohtuda inimestega ja kuulata neid, kes juurutasid uue viisi kategoriseerides inimesi moel, mis võimaldab neil valida värve enda jaoks nii, et need muudavad nende välimust kas kaunimaks võik inetumaks.

Selle teadmisega said paljud minu küsimused vastused: Miks mõni näeb ühes värvis hea välja, kuid teine, kasutades sama värvi riietust, mitte? Omandatud teadmiste najal mõistsin, et asi ei olnud üldsegi mitte riietes, vaid kõiges – jumestuses, juuksevärvis, sisustuses, autodes, moes – kõiges!

Minu raamatus “Värvivapustus”, olen selle äratundmise teinud lihtsaks kõigi jaoks. Nii, et järgmine kord šoppama minnes võiksite täpselt teada milliseid värve enda jaoks valida ning milistest eemale hoida. See kõik on tegelikult väga lihtne, kui teate millest alustada. Omandades põhiteadmised on kerge rakendada saadud info enda kasuks.
Kõige parem selle juures on see, et kui kasutate värvivarjundeid ja vastavat intensiivsust, mis sobib kokku teie isiklike värviomadusega, võite kanda kõiki värve ja alati kaunid välja näha.

Soovin teile edu ja õnne teie isiklikul värviteekonnal!

 

Munselli värvisüsteem

Munselli värvisüsteem