28. jaanuaril toimus Rocca al Mare Koolis innovatiivne koolinoorte moeüritus nimega Roosad Käärid, mis sellel aastal leidis aset juba 14. korda.

Selle aasta teemaks oli „Metamorphosis“ ehk muundumine. Žüriisse kuulusid Piret Puppart, Britt Samoson, Hanna Haring, Kirke Talu ning eelmise aasta võitja Elis Käär. Üritusel osales 10 kollektsiooni ning neid tuli vaatama ligi 600 inimest.

Moeürituse võitis Rocca al Mare Kooli 11. klassi õpilane Karmen Birgit Kruustükk kollektsiooniga “The unknown ones”.

Moeürituse võitja Karmen Birgit Kruustükk

Kruustükk on oma võidutööd kirjeldanud järgmiselt:

„Kõik siin maailmas on pidevas muutumises, see on miski, mis on ja ei muutu nii kaua kui on maailm. Muutustele ei saa vastu ka linnud, putukad, mereelukad ja teised loomad. Nad on kõik nii erinevad ja kirjud, kuid mõne looma aeg on otsakorral selleks, et teha ruumi uutele ja huvitavamatele. Samas tunduvad teised elukad meile uute ja huvitavatena, olgugi et nad elavad me ümber, lihtsalt liiga vagusi või teises maailma otsas. Seetõttu tundub meile, nagu nad oleksid muundunud või arenenud hiljuti mõnest teisest elusolendist. Muundunud või mitte, sellele leiab peagi vastuse, kuid vastused ei pruugi alati olla lõplikud.“ II kohale tuli Marie-Elisabeth Martinson „Minutiae“ kollektsiooniga ning III koha sai Maria Helena Laving ja Karoliine Karu, kollektsioongia „Bed of flowers“.

Publiku lemmikuks ostutusid Chrislen Jessica Salumets, Kimberly Valgemäe ja Johanna Maria Uuspõld ühiskollektsiooniga „Millist seost võiks omada mood loodusteadustega?“. Žürii julguse eriauhinna võitis Anette Hallik “Metanoia” kollektsiooniga. Arengufondi eripreemia sai Karmen Birgit Kruustükk kollektsiooniga “The unknown ones”.

Pärast kollektsioone oli 40 minutit pausi, mille ajal esines Jarek Kasar.

Peaauhinnaks oli lisaks muudele kingitustele veel võimalus Baltikasse mõni riideese disainida ning suures väärtuses poekrediiti Baltika keti poodides (Monton, Ivo Nikkolo, Mosaic jne).

 

Fotod: Robert Vain