Andekust leidub siin-seal, kuid tihtipeale ainuüksi sellest ei piisa, et olla edukas. Kohtusin talendika jumestuskunstniku Maretiga (26), kelle imelist ja igati inspireerivat kätetööd olen jälginud juba mõnda aega. Maret räägib põgusalt, kuidas südamelähedasest hobist täiskohaga töö sai, mida see amet endast kujutab ning palju muudki.

Kindlasti oled nii mõnelegi meist oma tegemistega silma jäänud, kuid kuidas sinu jumestuskunstniku karjäär üldse alguse sai?

Minu jumestajakarjäär sai üsnagi loomuliku alguse. Meik ja jumestus on pikalt minu hobi olnud. Ülikooliõpingute ja kontoritöö kõrvalt sai alguse minu koostöö fotograaf Siiri Kumariga. Esialgu oli raske peale pikka tööpäeva veel fotosessioone läbi viia. Tiimina aga olime edukad ning saime paari aasta jooksul juba täiskohaga foto- ja jumestusteenuseid pakkuma hakata. Selle ajaga oli kogemustepagas piisav, et julgesin aktiivselt ka oma teenuseid reklaamima hakata. Seega olen kõike ise õppinud ja proovinud. Isegi nüüd ei ütle ma uutest kogemustest ja katsumustest ära!

Mis sind enim selle töö juures köidab?

Minu töö on väga vaheldusrikas. Ma ei ole kordagi tundnud, et see töö muutuks üksluiseks või rutiinseks. Minu jaoks on meeletult oluline, et saan iga päev kohtuda niivõrd huvitavate inimestega. Õpin igalt inimeselt midagi uut. See töö õpetab mulle kuidas olla inimeste jaoks kohal ning kuulata, mida neil öelda on. Iga päev on võimalus uueks seikluseks.

Kui kerge või raske on Eestis edukaks jumestajaks saada?

See kõik oleneb sellest kuidas keegi enda jaoks edu defineerib. Minu jaoks ei ole rahaline edu kunagi oluline olnud – pigem lähtun sisemisest vajadusest ja võimalusest teha kreatiivset tööd, mis hingele pai teeb. Eesti väiksust arvestades on üsna kerge jõuda piisavalt kaugele, et laiemas meedias juba kajastust saada. Ja see ongi paljude jaoks edu. Seesama väiksus aga paneb piirid ette kasvule Eesti piiridest edasi.

Nimetaksid ehk mõned vingemad projektid või koostööd, mille osaks oled saanud?

Viie tegutsemisaasta peale tuleb neid väga väga palju. Kuna töötan peamiselt fotovaldkonnas ning huvitun ise samuti fotost, siis kunstnikuna on just need projektid kõige meeldivamad olnud. Mul on koostöö paari fotograafiga, kes usaldades minu stiili on kutsunud mind projekti ning andnud mulle täieliku kreatiivse vabaduse teostada oma ideid. Kunstniku jaoks ongi kõige olulisem vabadus.

Paar aastat tagasi tegin koostööd Kerli Kõivuga. Filmisime kaks videot tema loole Blossom. Mulle väga meeldis, et ta ei piiranud minu tõlgendust. Ta kutsus mind enda maailma ja ütles, et mine mängi ja loo, mida soovid – see oli väga vabastav.

Millised on unistused, mille poole püüdled?

Kreatiivsel tasemel on mul kõik sahtlid teostamata ideid täis! Ma tahan lasta iseendal olla vabam oma loomingu väljenduses ning muidugi anda kõigeks selleks endale rohkem aega. Anda endale rohkem aega kogeda midagi uut, seigelda ja näha rohkem. Kunst ei sünni üleöö.

Mis on sinu moto, mis aitab elus edasi?

Trust your art and please don´t be an a**hole.

Milline jumestus on sinu arvates praegu moes ning kas oskad öelda, millised on trendid?

Mood ja trendid liiguvad alati suurema avatuse suunas. Aina rohkem jõuavad erinevad meigi- ja värvimaailmad tavainimesteni. Teadlikkuse kasvu on väga tore näha. Loodan, et koos sellega muutub ka inimeste arusaam ilumaailmast, et meik on nii inidividuaalne, et reeglite märgistamine on mõttetu. Vabadus ja julgus on alati moes!

Maret Ubaleht; Foto: Aliis Sinisalu Maret Ubaleht; Foto: Aliis Sinisalu Maret Ubaleht; Foto: Aliis Sinisalu Maret Ubaleht; Foto: Aliis Sinisalu Maret Ubaleht; Foto: Aliis Sinisalu

Aliis Sinisalu
Fotograaf | Veeb

Hei! Olen Aliis ja võin käsi südamel öelda, et fotograafia on minu kirg. Üheks oluliseks inspiratsiooniallikaks on mul olnud viimasel ajal mood. Miks? Sest moel puuduvad piirid! Olengi siin, et ehk tuua teie ellu pisut särtsu ja põnevust ning seda erinevas võtmes.