Kui eelmisel korral oli teemaks minimalism ja põhjamaine kargus, siis seekord kirjutan urbanismist. Lähtudes Aafrika-Ameerika perspektiivist mõeldakse urbanistliku stiili all multikultuurset lähenemist. Urbanistlik mood aga seob enda alla hip-hopi ja RnB. Minu jaoks väljendub urbanistlik stiil eklektilisest rõivavalikust. Siin on esindatud värvid ja mustrid ning sisse toodud ilmekad aksessuaarid.

Õppides Eesti Kunstiakadeemias moedisaini, näen igapäevaselt lahedaid stiile oma kaastudengite näol. Sel nädalal jäi silma eklektilise stiiliga Elisabetta, kes on viimast aastat moedisaini õppiv vahetusüliõpilane Itaaliast. Temas on seda urbanistlikkust, mis väljendub tema rõivavalikus. Ta oskab teadlikult kokku sobitada värvid ja mustrida ning ka aksessuaarid. Siinkohal mainin, et enamik aksessuaare, mida Elisabetta kannab on tema enda valmistatud ja need näevad väga lahedad välja! Küsisin Elisabetta käest mis talle Eestis meeldib. Teda imponeerib, et siin on kõik nii lähedal, eriti Eesti loodus ja maapiirkonnad. Kuigi eestlase iseloom on kinnine, sobib see talle, sest nii on võimalik hoida ka oma enda privaatsust. Uurides, mis vahe on Eesti- ja Itaalia tänavamoel sain vastuseks, et Eesti tänavastiil on rohkem puhas (minimalistlik), seevastu Itaalia riietusviis värvikas ning julge. Elisabetta lemmik moeblogija on Eleonora Carisi.  Elisabetta stiili saad aga jälgida Instagramis !

12615413_10208555908839008_1087706980219599843_o

Esitasin Elisabettale 5 küsimust:

1. Kuidas Sa kirjeldaksid oma isiksust?

Optimistlik ja eklektiline

 

2. Sinu eriala?

Kasutan moedisaini suhtlusvahendina

 

3. Sinu lemmik rõivaese?

Riietun vastavalt tujule ja olukorrale/sündmusele

 

4. Rõivaese, mida Sa kunagi ei kannaks?

Ei ole eset, mida ma ei kannaks! Tahan öelda, et rõivaese, mis praegu on moest väljas on mõne hooaja pärast taas must have’

 

5. Sinu soovitus, kuidas olla stiilne?

Mängides värvikombinatsioonide ja aksessuaaridega, rõhutades mõnda kehaosa rohkem’

 

Ilusat algavat veebruarikuud!

Reila Saarmäe