Stuudio 35

Stuudio 35

“Ruum, loomulik valgus, hea energia ning suurim valik pabertaustu on meie fotostuudio kindel fenomen,“ ütlevad Tallinna kesklinna ühe suurima fotostuudio Stuudio 35 asutajad ja moefotograafid Kristiin Kõosalu ja Pille Aro kui ühest suust. Rohelise mõtteviisiga pakuvad nad oma klientidele vajaliku fototausta loomiseks lisaalternatiivina välja seinte värvimise võimaluse ning loodavad, et lähiajal keegi recycle taustapaberi leiutaks.

Pille, Kristi ja Kristiin

Vasakult: Pille, Kristi ja Kristiin

Pille kunagisest unistusest fotostuudio osas, kus massiivse valge laua taga istub suurepärane fotograafiduo koos asjalikust asjalikuma assistendiga, on saanud reaalsus.

„Ole oma soovidega ettevaatlik, sest need kipuvad täide minema,“ ütleb Pille.

„Me oleme Pillega nagu hõljuvad õhuinimesed aga Kristi, meie assistent on kahe jalaga kindlalt maa peal. Ta on meie stuudio töökäed,“ lisab Kristiin.

Tänu neile kolmele on mõnusalt industriaalsest ja boheemlasliku vibe´iga avarast, kõrgete lagedega ja valgusküllasest fotostuudiost saanud tänaseks hästi toimiv rendistuudio.
Ühel soojal suvehommikul sättisid Kristiin ja Pille end tervisliku toidu restorani, et värske kehakinnituse kõrvale jagada mõtteid moefotograafiast ja fotostuudios töötamisest.

Kuidas tekkis mõte rajada fotostuudio?
K: Mõte tekkis sellest, et meil oli lihtsalt töökohta vaja. Käisime vaatamas mitmeid ruume, kuid need olid tihtilugu liiga madalate lagedega ja liialt kallid. Leidsime kuulutustest naljaka koha nagu Kopli 35b (Stuudio 35). Kuulutust vaadates tundus paik fotode järgi esialgu mitte midagi ütlev, meenutas pigem kuiva kontoriruumi. Kohale minnes tervitasid meid aga kõrged laed, palju aknaid, millest paistis sisse loomulik päevavalgus ning mõnus vibe, milledes nägime potentsiaali.
P: Mina olin varasemalt nö sari stuudiotegija. Olin mitu fotostuudiot loonud aga mitte ühegagi neist rahule jäänud. Ükski neist ei pakkunud mulle midagi. Kristiinist oli ammu räägitud kui ühest vahvast sellist ja heast inimesest. Üks tuttav ütleski, et ma pean kindlasti temaga kokku saama. Ühes pulmas me tutvusimegi. Mina pildistasin ja Kristiin filmis. Edasine oli saatus.

Milised on Stuudio 35 edasised plaanid?
K: Oi, palju tahaks veel teha. Stuudio ei ole projekt, see ei saa mitte kunagi valmis. Tahaks, et meil oleks mitmekülgne stuudio erinevate lahendustega, et fotograafidel oleks palju võimalusi.
P: Tahaks arendada edasi fotoproduktsiooni. Oleme selle nimetanud Creative 35 ning meil on juba praegu olemas baasnimekiri fotograafidest ja jumestajatest kes on valmis siin töötama aga puudu on produtsendi tüüpi avatud mõtlemisega noor hakkaja inimene, kes seda protsessi juhiks.
Kui sa arvad, et just sinust võiks saada  CREATIVE 35 produtsent, siis kandideeri tööpakkumisele SIIN.

Stuudio 35

Stuudio 35

Kes on Stuudio 35 suuremad kliendid?
K: Peamiselt käivad meie juures ärikliendid. Tehakse suuremaid ja väiksemaid reklaampildistamisi. Kuna meie juures on ohtrasti loomulikku valgust siis külastavad meid aeg ajalt ka pildipangad. Ettevõtted soovivad taustadekoratsioone ise luua ja Stuudio 35 pakub neile võimalust see ise ehitada. Meil on penoplastist seinad ja ka tava seinad , mida klient vastavalt soovile igakord omale meelepärastes toonides üle saab värvida. Ükskord oli tegemist ühe beebiriiete reklaampildistamisega, kus oli vajalik beebiroosa taust. Nii nad saidki, mis soovisid.
P: Meie juures võib kohata erinevaid inimesi alates lauljatest ja lõpetades advokaatidega. Ott Lepland, Getter Jaani, Tanel Padar, Terminaator on vaid mõned näited. Samuti modelliagentuurid nagu Sage Management ja Icon. Praegu toimuvad meie juures aga Prisma reklaamvõtted. Ajakirjadest võiks välja tuua Mood, Hooaeg, Pere ja Kodu, Anne & Stiil aga ka YU Magazine.

Stuudio 35

Stuudio 35

Milliseid augud on fotograafiavallas teie arvates täna täitmata?
K: Mina pildistan oma teise töö jaoks üles näiteks erinevaid lokatsioone; kodusid, kohvikuid, baare ja nii edasi. Kogun võimalikke võttepaiku Münchhausen Productionsile, et kui neil võtted tulemas, siis on kohe tugev andmebaas olemas. Samas oleks siin hea töökoht vabakutselisele. Hakka lokatsioonieksperdiks, kogu endale arvestatav andmebaas ja paku oma teenust fotograafidele, produktsioonidele jne. Tegelikult töökohti on palju , mida võiks täitsa ise nullist leiutada.

Stuudio 35

Stuudio 35

Mida arvate eesti moefotodest?
K: Klassikalist turvalisust on Eestis liiga palju. Kõik on hele, terav ja fookuses. Võiks olla rohkem edgy, pisut hullumeelsust. Kõik ei pea olema alati kliiniliselt nii korras. See pole aga fotograafide süü, vaid pigem on tihti küsimus kliendi piirangutes ning suurte ideede puhul ka eelarves.

Stuudio 35

Stuudio 35

Stuudio 35

Stuudio 35

 

Kus teie töid on avaldatud?
K: Anne & Stiil, Eesti Ekspress, Mood, YU Magazine.
P: Anne&Stiil

Keda te kõige rohkem soovikiste pildistada?
K: Ma arvan, et kõige rohkem tahaks tegelikult pildistada dokumentalistikat – näiteks pärismaalasi või šamaane.
P: Mulle väga meeldiks pildistada inimesi, kes keskkonna heaks midagi head korda saadavad.

Stuudio 35

Stuudio 35