Laupäeval, 26. mail tuli Noblessner Shipyardi kokku Eesti kõige pöörasem moerahvas ning üheskoos peeti juba 31. korda toimunud ERKI Moeshow’d. Legendaarsele moesündmusele kohaselt ei puudunud üllatused ka selleaastaselt etenduselt – lisaks disaineritele toodi kohale mootorratturid ja performance grupp Non Grata.

Eileõhtusel moedemonstratsioonil esitlesid oma loomingut 20 noort moeloojat nii Eestist kui välismaalt. Esimese koha, mille selgitas välja rahvusvaheline žürii koosseisus Xenia Joost, Kristi Pärn Valdoja, Antonio e. Aivar Lätt, Liisi Eesmaa, Roberta Einer, Olivier Jault, Lilli Jahilo ja Florian Wowretzko, pälvis Annika Kiidron kollektsiooniga “It’s A Trap?”.

ERKI Moeshow, mis on tuntud oma julgete ning hullumeelsete lahenduste poolest, ei jätnud publikut üllatusteta ka sel korral. Noortele disaineritele eelnevalt sõitsid laevatehasesse sisse mootorratturid ning show’le pani punkti Tallinnasse jõudnud Non Grata poolt korraldatav esitluskunstifestival “Diverse Universe”.

Kuidas täpselt kasutati ära Noblessner Shipyardi mahukad ruumid ning mis toimus lava ees ja taga – seda vaata juba galeriist!

Fotod: Martin Buschmann

Fotod: Vladimir Leniv