Kui Ahti Pikkur (23) neli aastat tagasi Pärnust Tallinna poole sõitis, oli tal kindel plaan – kuumavereline kuuekordne Eesti Meister korvpallis oli otsustanud õpingute kõrval Mereakadeemias hakata tegelema hoopis poksiga. Valitud treeningsaal juhtus aga tol hetkel remondis olema ning Ahti sattus sõbra soovitusel Sparta Spordiklubisse, kus Kevin Renno eestvedamisel tegutseb Taipoksi klubi. “Ma olin füüsiliselt tugev, olin uhke ja üleolev oma saavutuste üle. Pidudel tekkisid alati probleemid, kas nüüd just seetõttu, et olin palju Van Damme filme vaadanud, pigem oli põhjuseks minu üleüldine närviline olek. Olin rüblik, kes kasvas iseseisvalt. Taipoksi klubisse jõudes sain esimest korda tunda, kuidas kuu aja jooksul on võimalik iga päev peksa saada. Minu uhkus suruti maha ning ma muutusin totaalselt. Ülbus asendus enesekindluse ja eneseaustusega, muutes kogu minu senist ellusuhtumist,” meenutab Ahti ja lisab, et viimased on elu põhipunktid. Taipoks on ala, mis aitab end välja elada, õpetades samal ajal, kuidas leida sisemist tasakaalu. “On väga vale arusaam, et võitlusspordi trennis õpetatakse peksma või vormitase sinust  mingi tapamasin,” lahkab Ahti võitlussporti sisulist mõtet.

Tänaseks on Ahtist saanud Taipoksi klubi eest võitleja ning nõutud treener. Ta õpetab poksi, kickpoksi, taipoksi, viib läbi jõusaali treeninguid ja nõustab toitumisega. Kevin Renno nägi Ahtis potentsiaali ning soovis, et noormees klubi võitlejana esindaks. Perioodil, mil võitlusjanuline fighter… loe edasi ajakirjast.  YU Magazine talvenumbri leiad üle Eesti erinevatest kauplustest, mille nimekirja näed SIIN  Ajakirja saad tellida endale koju postkasti, kui vormistad tellimuse SIIN

Tekst: Marlen Mais
Foto: Mihhail Triboi

YU Talvenumbri spordirubriigis on veel põnevat lugemist – Elukutseline MMA võitleja Ott Tõnissaar räägib oma teekonnast UFCsse ning Eesti koondisesse kuuluv 17. aastane Kreeka-Rooma maadleja ja kahekordne Eesti meister Denis Bolunov ütleb ausalt välja miks tegeleda maadlusega. YU Magazine´i igas numbris pühendame spordirubriigi ühele konkreetsele spordialale, jagades sealjuures teiega inspireerivaid persoonilugusid. Kuna võitlussport kasvatab tasakaalu ja enesekontrolli, siis oli selle valdkonna valimine avapauguks igati loogiline samm.