Neli päeva kestnud Tallinn Fashion Weeki moemaraton kulmineerub täna õhtul, mil publiku ette jõuab selleaastase moespektaakli viimane vaatus. Täna astuvad lavale moekunstnikud Vilve Unt, Piret Kuresaar ja Liina Stein ning ühenduse Embassy of Fashion disainerid.

Täna õhtul kõlab Vaba Lava teatrisaalis kolmeteistkümnenda Tallinn Fashion Weeki lõppakord ning sügise säravat moepidu jäävad lõpetama Vilve Unt, Piret Kuresaar, Liina Stein ning Embassy of Fashioni disainerid Ketlin Bachmann, Riina Põldroos ja Aldo Järvsoo.

Vilve Unt piilub inspiratsiooniks möödunud kümnenditesse ja ajakirja Siluett kaante vahele ning toob lavale kollektsiooni, millest käivad läbi nii 60ndate ja 70ndate stiilinopped kui ka militaarsete elementidega rõivalahendused. Disainer püüab oma värskes kollektsioonis äratada ellu ka omaaegsed varrastel kootud silmuskudumite mustrid ning avab need uues ja kaasaegses võtmes. Vilve järel jõuab lavale Piret Kuresaar, kelle uut loomingut on ühtaegu mõjutanud nii 50ndate aastate Christian Dior kui ka Jackson Pollocki ekspressionistlikud mustrivõnked ja Yohji Yamamoto käekirjale omane kargus. Kuresaare värske kollektsiooni loomisel on mängitud erinevates tehnikates kõrgkvaliteediliste villaste kangastega, kašmiirist vildini välja.

Viimase päeva teise etenduse toob moepublikuni äsja Pariisist naasnud Liina Stein, kelle uue kollektsiooni kroonijuveelideks on käsitööna valminud kokteili- ja õhtukleidid. Disaineri värskeim looming ongi pühendatud just peohooajale, mis väljendub pitside luksuslikkuses, pärlisäras, dramaatiliselt külluslikult lendlevas kõrgkvaliteetses siidis ning tähistaevalikult helkivates romantilistes sulekangastes.

Kolmeteistkümnendat moenädalat jäävad aga lõpetama ühenduse Embassy of Fashion moekunstnikud Ketlin Bachmann, Riina Põldroos ja Aldo Järvsoo.
Ketlin Bachmann toob lavale kollektsiooni, mis on disainerile omaselt vastuoluline, olles ühtaegu nii tume ja tõsine kui ka kerge ja mänguline. Ketlini inspiratsiooniks olnud ööelukad lipsavad läbi kollektsiooni detailidelt ja aplikatsioonidelt ning tumedat tonaalsust läbistavad valgussähvatustena erinevad metalltoonid, läiked ja litter.
Riina Põldroos sukeldub oma värskes loomingus aga vetesügavustesse ning toob moelavale lummavad ja lainevahused näkineiud ning ahvatlevana helklevad soomused. Tema kollektsioonis vahelduvad õhukesest neopreenist liibuvad kleidid ja töötlemata lõikeservadega mantlid, pimedusse heidavad aga valgust hinnalised litterkangad. Aldo Järvsoo on oma loomingus kogunud inspiratsiooni nõiduslikest naistest, kes seiklevad pimedates sügisõhtutes ja kaamose hämaruses. Tema uues kollektsioonis kohtab nii neopreenist mantleid ja sportlikke jakke kui ka sügavpunasena voogavat siidšifooni ning seda saadab Tanel Veenre Jewellery värskeim ehtekollektsioon, milles leidub liblikaid, nahkhiiri, riste, südameid ja mustvalgeid silmakujulisi poolvääriskive.

14.10 kell 18.00 Piret Kuresaar, foto Reino Kuber ja Susann Kõomägi

14.10 kell 18.00 Piret Kuresaar, foto Reino Kuber ja Susann Kõomägi

14.10 kell 18.00 Vilve Unt, foto Johanna Eenma

14.10 kell 18.00 Vilve Unt, foto Johanna Eenma

14.10 kell 19.30 Liina Stein, foto Taavi Luhamaa

14.10 kell 19.30 Liina Stein, foto Taavi Luhamaa

14.10 kell 21.00 Embassy of Fashion, Aldo Järvsoo, foto Tanel Veenre

14.10 kell 21.00 Embassy of Fashion, Aldo Järvsoo, foto Tanel Veenre

14.10 kell 21.00 Embassy of Fashion, Ketlin Bachmann, foto Hele-Mai Alamaa

14.10 kell 21.00 Embassy of Fashion, Ketlin Bachmann, foto Hele-Mai Alamaa

14.10 kell 21.00 Embassy of Fashion, Riina Põldroos

14.10 kell 21.00 Embassy of Fashion, Riina Põldroos