Tallinn Fashion Weeki teine päev täitis Kultuurikatla stiilse moepubliku ja viie andeka disaineri värskete kollektsioonidega. Oma uut loomingut näitasid moekunstnikud Anu Hint, Katre Arula, Iris Janvier, Piret Ilves ja Diana Arno. 

19.-22. oktoobril toimuv Tallinn Fashion Week jätkab juubelipidustustega ning täitis teise moepäeva skandinaavialiku minimalismi, säravate etenduste ja sügistalvisele hooajale omaste rõivaesemetega. Oma kollektsioone esitlesid Anu Hint, Katre Arula, Iris Janvier, Piret Ilves ning Diana Arno.

img_9240

Anu Hint ja Katre Arula jätkusuutlik looming

Tallinn Fashion Weeki teise päeva avasid Anu Hint ja Katre Arula – laval kohtusid põhjamaine kargus ja puhtus ning suviste muusikafestivalide meeleolud. Anu Hint tõi lavale skandinaavialiku kollektsiooni, mida ilmestasid ootamatud lõiked ning peened etnomustrid ja -tikandid. Oma värske kollektsiooni loomisel on Anu Hint kasutanud kangaste ületootmisest tekkinud jääke, tuues publikuni üdini keskkonnasõbralikud ja jätkusuutlikud rõivad. Põhjamaisele kargusele järgnes aga Katre Arula värske kollektsioon, mis täitis saali suviste meeleolude ja tugeva etnoteemaga. Tema muusikafestivalidest inspireeritud kleite kaunistasid oskusliku käsitöö tulemusel sündinud ornamendid ning kollektsioonist õhkus suvist vabadust, mis andis külmavõitu ja hämarale oktoobriõhtule uue, suviselt sooja hingamise.

Iris Janvieri hooajatu kollektsioon

img_8891
Teisena jõudis lavale Iris Janvieri uus kollektsioon, mida iseloomustasid põhjalikult läbimõeldud lõiked, ootamatud ja hästiistuvad vormid ning rõivad, mis sobivad kandmiseks aastaringselt. Komplektides kohtusid suvi ja talv ning läbivateks toonideks olid kuninglik sinine, liivakarva beež ja halli erinevad varjundid. Iris Janvieri loomingu keskpunktiks on modernse naise maailm, ühendades omavahel nii kaasaegse stiili kui ka ülima mugavuse.

Piret Ilvese talvised pastelltoonid ja Diana Arno girl power

img_9204
Teise päeva viimane etendus tõi lavale Piret Ilvese ja Diana Arno värsked kollektsioonid. Piret Ilvese minimalistliku kollektsiooni läbivaks teemaks on talvised pastelltoonid, puhtad vormid ning kunstnikule omased naiselikud lõiked. Tema õhulisi ja pehmetes toonides rõivaid täiendasid selgete vormidega kaamelikarva mantlid.Diana Arno tõi aga lavale tõelise girl poweri, kaasates kollektsiooni nii naiselikud kleidid, pehme pitsi ja lõbusad volangid kui ka jõulise punase, talvised mantlid js militaarrohelise. Militaartemaatikat kohtas ka detailides: komplektidele olid lisatud lenduriprillid ja tanksaapad, mantlite taskud olid aga militaarstiilile omaselt suured ning selge vormiga.

 

Fotod: Sander Antoniak