ÜRO kuulutas alates 2012. aastast 11.oktoobri rahvusvaheliseks tüdrukute päevaks (inglise k international day of the girltoim).

Gaidide maailmaorganisatsioon WAGGGS oma liikmesorganisatsioonidega tähistab seda kampaania „Tüdrukute jaoks soovitav maailm“ (inglise k the world we want for girls toim) loomisega .

Miljonid gaidid maailmas tähistavad rahvusvahelist tüdrukute päeva. Tegevusi jagub tüdrukute marsist Zimbabwes uue tüdrukute eestkoste programmi väljakuulutamiseni Austraalias, noorte naiste arutelust vägivalla lõpetamisest Google keskkonnas Madagaskaril kuni ÜRO naiste ja gaidide tegevusteni tüdrukute ja nende õiguste tutvustamiseks rohkem 50 riigis.

Kampaania „Tüdrukute jaoks soovitav maailm“ käigus on gaidide maailma organisatsioon avanud blogi, kuhu on juba lisatud sadu postitusi, sealhulgas pilte, lugusid, filme ja fotosid visioonist, milline võiks olla ideaalne maailm tüdrukute jaoks. Positustest tehakse kokkuvõte 12. novembriks tüdrukute päeva tegevusplaani raames.

„Rahvusvahelisest tüdrukute päevast teavitamine on juba tüdrukute jaoks võit. Ent kui soovime murda vaesuse ringi, luua jätkusuutlikke kogukondasid ning vähendada vägivalda ja konflikte, peame priotiseerima tüdrukuid ja tüdrukute õigused. Kuna maailm, mida me tüdrukutele tahame, ei ole kindlasti see maailm, milles me praegu elame,“ ütles Iombanana Andriamampionon, rahvusvahelise tüdrukute päeva Maailma Organisatsiooni saadik Madagaskarilt.

Tüdrukgaidide ja Tüdrukskautide Maailmaorganisatsioon WAGGGS (The World Association of Girl Guides and Girl Scouts – toim) on suurim vabatahtlik liikumine, mis on suunatud tüdrukutele ja noortele naistele maailmas. Maailmaorganisatsioon toetab tüdrukuid ja noori naisi, et arendada välja nende täielik potentsiaal vastutustundlike maailmakodanikena.

Rohkem saab lugeda WAGGGSi ja rahvusvahelise tüdruku päeva kohta veebilehelt. Eesti Gaidide Liit on gaidide maailmaorganisatsiooni täisliige 2002.aastast ning pakub poistele ja tüdrukutele üle Eesti mitmekülgselt arendavat tegevus- ja õppeprogrammi, milles keskmes on loodus ja õppimine läbi tegevuse.

 

 

Rohkem infot leiad www.gaidid.ee.