Rääkides ehetest, ei ole pross kindlasti esimene aksessuaar, mis mõttesse tuleb. Tegelikkuses märkab prosse tänavapildis aina enam.

Kindlasti mäletate, kuidas vanaema ikka enne teatrisse minekut oma uhkele kleidile või mantlile lisas juurde prossi, mis kujutas endast lillekest või midagi muud sarnast. Mitmel korral ei ole need prossid just väga ahvatlevad tundunud, kuid see pisike ehe on saanud uue hingamise disaineritelt üle maailma.

Eesti tänavatel ei ole veel kahjuks prossidele suuremat kasutust leitud, kuid heites pilgu välismaistele blogidele, moeuudistele või tänavastiilile, võib aina enam leida pilkupüüdvaid ning uuenduskuuri läbinud prosse, mille koht ei ole vaid kleidi küljes südame kohal. Prosside uuemad kasutusviisid näitavad, et neid saab kanda nii koti kui ka kingade küljes, sallil, kleidil, pluusil, mantlikrael ning isegi juustes. Prosse võib ka ise vanadest kõrvarõngastest või muust kättejuhtuvast teha. Ise meisterdamine on kindlasti üks põnevamaid viise, kuidas moesolevat kanda ning oma stiilile kohandada.

pross

Uuema aja prossid on oma disainilt klassikalistest küll väga erinevad, kuid kasutatavad materjalid on siiski jäänud enam-vähem samaks: tikitud, pärlitega ja kivikestega. Kõige levinumad disainid on lilled, pärjad ja initsiaalid, kuid nüüd on juurde lisandunud ka palju mänglevaid ning julgeid tootekujundusi. Klassikalise välimuse juurde on jäänud veel Chanel ja Saint Laurent, kuid paljud suurdisainerid tutvustavad julgemaid valikuid. Inspiratsiooniks võib pilgu heita Balenciaga, Prada, Max Mara ja Dolce & Gabbana lähenemisele, et siis hiljem kas ise midagi valmistada või otsida mõni taskukohasem versioon. Eesti prosside leidmiseks võib pilgu peale visata Minerva kodulehele, kust võib leida nii julgeid kui ka tagasihoidlikke stiile.

13389278_10153779981928667_1597605909_o

Kuigi pross sobib peaaegu igaks sündmuseks, olgu see siis pidulik või igapäevane käik, on veel üks lahendus, mille peale tihti ei tulda: pross lõpukleidil. Ei kõla küll esimese valikuna, kui otsid ehteid lõpukostüümi kaunistamiseks, kuid see võib valitud kleidile tõmmata rohkem tähelepanu kui ükskõik milllised kõrvarõngad või kaelakee. Siinjuures tuleks kindlasti olla ettevaatlik, et mitte rikkuda kleidi materjali. Lõpukleidile sobivad kindlasti väga hästi klassikalised prossivalikud, nagu kivikestest tehtud lill või initsiaal, kuid julgema valiku ja tagasihoidlikuma värvi puhul vürtsitab kleiti kindlasti suurem ja ektsravagantsema disainiga mänguline pross.

pross

 

Prossid on kindlasti üks moesuund, millele tuleks anda võimalus, et enda igapäevased esemed kraadi võrra stiilsemaks muuta. Head katsetamist!

 

Toimetaja: Anna Hendrikson

anna@yu.ee

YU Magazine on ajakiri inimestest, kes inspireerivad ning suunatud lugejaskonnale, kes soovib olla inspireeritud. Väljaannet saab osta nii müügipunktidest üle Eesti, tellida postiga (üksiknumbri hind 6,50 €) või lugeda hoopis digiversioonis (üksiknumber hinnaga 1,99 €). Nüüdsest müügil ka YU suvenumber.