Õige pea on kätte jõudmas Vabariigi sajas sünnipäev, mis puhul tasuks pilk heita aksessuaaridele, mida sel sünnipäevakuul kanda võiks. Eesti bränd Prosawood tuli juba mõnda aega tagasi turule enda eestipäraste EST käekellade kollektsiooniga. Ammutanud inspiratsiooni loodusest ja soovist kinkida midagi Eestile ja Eesti inimestele ning pisut ka puhtast juhusest, loodigi tänaseks Euroopa tööstusdisainiga kaitstud kell. Eesti kaardi siluett sihverplaadil, sobivad need ajanäitajad ideaalselt kanda nii kodusel pidupäeval kui ka suurematel rahvusüritustel.
“Juba mitu aastat tagasi mõlkus meil tegelikult meeskonnaga hinges mõte, et tahaks luua midagi oma armsale kodumaale ja inimestele. Tõuke idee teoks teha andis kadakast mosaiikplaati valmistades randmele kukkunud puiduseib, mis meenutas kella.” sõnas disainer Raido Prosa. Kandes sügavalt hinges ka austust looduse ja naturaalsuse vastu, oli vaid loomulik jätk, et tulevane ajanäitaja peab olema puidust. “Tahtsime teha midagi, mis oleks piisavalt soliidne, et seda saaks kanda igaüks ja igal ajal. Eks väike lootus oli ka see, et ehk on see just meie kell, mis meenutab Eestit ka neile, kes enam nii tihti siinmail ei viibi” sõnas Prosa. Seda, et neid nüüd Riigikogu poolt väliskülalistele kingitakse, või et kella kandjaiks võiks teiste seas olla ka maailmas väga mõjukad väliseestlased, ei osatud unistadagi.
Puidust toodete mõte tundus meeskonnale sedavõrd parem, et see andis ühtlasi ka võimaluse oma ökoloogilist jalajälge võimalikult väiksena hoida ja midagi ka loodusele tagasi anda. “Tegelikult oleme juba 3 aastat istutanud iga ostetud toote eest Eestimaa mulda ühe puu” lisas meeskonna teine liige Märt Leiman. “Ühtepidi on see tore motivatsioon meile endale, kuna teame, et iga tootega teeme ka väikese heateo. Teistpidi pole see traditsioon aga mõeldud vaid meile. Loodame siiralt, et innustame oma teguviisiga ka teisi ettevõtteid ja brände vaatama enda ümber ja mõtlema sellele, et kuidas just mina midagi oma kodumaa või looduse jaoks ära saan teha” lisas ta. Tänaseks on ettevõtmisest kasvanud üritus, kuhu igal aastal kutsutakse oma panust andma ka kõiki teisi, kellele sarnane mõtteviis korda läheb.
Prosawoodi käekellad ja muud loodusest inspireeritud tooted on saadaval nende kodulehel. Ühtlasi saab sealt ka rohkem informatsiooni nende korraldatava istutamispäeva kohta. Pilk tasub kindlasti heita ka Prosawoodi Facebooki ja Instagrami kontodele, kus mõnusast pildimaterjalist ja headest mõtetest juba puudus ei ole.