Intervjuu Anthony Katz´iga/Hyperice loojaga

Interview with Anthony Katz /Founder Hyperice, INC (english version below)

Kasutatuna maailma tippsportlaste poolt, on VYPER viimase peal treeningu- ja taastumisvahend/rull, mis kasutab survet ja vibratsiooni, et keha üldtoonust parandada. VYPER’il on kolm erinevat kiirust ja laetav liitiumioonaku, mis lubab seadet kasutada korraga üle kahe tunni. See on suurepärane enesemassaažiks, soojenduseks ja kangete lihaste mõjustamiseks, mis muidu raskendaksid paremat liikumist.

VYPER on esimene suure intensiivsusega vibreeriv treenigrull. VYPER’il on kolm vibratsioonikiirust ja jõudu annab laetav 16,8V liitiumioonaku. Erinevalt traditsioonilisest vahtrullist, kasutab VYPER Saksamaal väljatöötatud rulli, mis kannab maksimaalse vibratsiooni tõhusalt kehasse. VYPER’it võib kasutada liikumisulatuse, paindlikkuse ja tsirkulatsiooni suurendamiseks. VYPER on ideaalne keha ülessoojendamiseks enne füüsilist aktiivsust ja taastumiseks selle järel. Keha pehmete kudede (lihased, kõõlused, sidemed, sidekoed) lõdvestunud oleku säilitamine on painduvuse ja liikumisulatuse alalhoidmiseks oluline. Kui vahtrull aitab kehal jääda lõdvestunuks, siis vibratsiooni lisamine VYPERI intensiivsuse ja sagedusega viib terve kogemuse teisele tasemele. VYPER’it kasutavad maailma parimad sportlased soojenduseks ning treeningust ja võistlustest taastumiseks. Seda võib kasutada igaüks, kes tahab liikuda paremini. Kui vahtrulli saab võrrelda mõõgaga, siis VYPER’it lasermõõgaga.

1. Kuidas sündis idee luua Hyperice Vyper? Kui lihtne või keeruline oli seda visiooni ellu viia?

Idee Vyperi jaoks tuli mulle 2011. aasta lõpus. Ma reisisin palju ja külastasin profispordi meeskondi, esitledes neile meie jääkompressi tooteid ning rääkides treeneritega sellest, milline võiks nende arvates olla taastumise ja liikuvuse kvaliteedi parandamise tulevik. Paljud neist ütlesid, et vibratsioon on väga tõhus, aga see on kättesaadav ainult vibratsiooni platvormide kujul, mis on väga kallid, need ei ole kaasaskantavad ja nende kasutajad võivad vibratsiooni kogeda ainult jalgade kaudu. Ma tahtsin hakata tootma kaasaskantavat võimsat vahendit, mis võib mõjutada iga kehaosa ja viia vibratsiooni sügavale koe sisse. Jälgisin, kuidas mõned sportlased asetavad Power Plate’ide peale vahtrulle ja ma teadsin, et rull võib olla hea vibratsiooni edastaja. Vyperi väljaarendamisele kulus kaks aastat, mis oli suur väljakutse, sest mitte keegi ei olnud kunagi varem üritanud nii väiksesse seadeldisse nii palju võimsust panna. Lõpuks leidsime lahenduse ja see tuli meil hästi välja.

2. Kuidas kaitsesite oma ideed? Kas tundsite hirmu, et keegi võib toote idee varastada ja teist ette jõuda? Kui jah, siis kuidas nende hirmudega toime tulite?

Et seda ideed kaitsta, registreerisime kohe selle vibratsiooni tekitava sisemehhanismi patendina.
Meie ainulaadne kavand lubas meil kasutada suuremat massi, mis võimaldas tekitada rohkem võimsust ja seega toota tõhusamat vahendit. Mis puutub idee varastamisse, siis me teadsime järeleaimajate kohta, aga teadsime ka, et võime selle alati paremaks teha. Me hankisime kõige kvaliteetsemaid detaile ega säästnud väljaarendamise juures vahendeid. Kui keegi oleks tahtnud meid järele aimata, oleksime teadnud, et see saab olla ainult kehvema kvaliteediga toode – mis on osutunud õigeks.

3. Mis on lubanud teil edu saavutada?

Arvan, et kogu Hyperice meeskonnal on mitmeid omadusi, mis teevad meid edukaks. Meile kõigile meeldivad uued ja uuenduslikud meetmed, mis meie tootmist mõjutavad, me kõik oleme uudishimulikud ja ambitsioonikad ning teeme oma tööd kirega. Me kõik oleme eelkõige firma suure visiooniga kaasas.

4. Mis on Teie meelest Hyperice´i parim toode?

Raske on esile tõsta seda „parimat“, aga mulle tundub, et Vyperit kasutatakse kõige laialdasemalt, sest seda saab kasutada mitmeti. Seda saab kasutada nii soojenduseks KUI taastumiseks, see vahend on väga mitmekülgne ja samas meie kõige menukam toode.

5. Kui saaksite ajas rännata tagasi päeva, mil alustasite Hyperice äriga, ja teil oleks aega 15 minutit, et anda endale nõu ja soovitusi, siis mida te endale ütleksite?

Ma ei püüaks vältida vigu ega säästaks end nende tegemisest, sest ma olen tehtud vigadest palju õppinud. Aga ma annaksin endale nõu olla väga hoolikas meeskonna komplekteerimise suhtes.

Used by the world’s most elite athletes, The VYPER is a cutting-edge fitness and recovery device/roller that uses pressure and vibration to improve the body’s overall performance.
The VYPER uses 3 different speed settings powered by rechargeable lithium ion batteries, which give over 2 hours of use for charge. Excellent for self massage, warm up, and to work on tight muscles that prevent you from moving better.
The VYPER, is the world’s first high intensity vibrating fitness roller. The VYPER delivers 3 speeds of vibration powered by a rechargeable 16.8 Lithium Ion battery. Unlike a traditional foam roller, the VYPER features a German engineered roller which effectively transfers maximum vibration to the body. The VYPER can be used to increase range of motion and flexibility and to increase circulation. The VYPER is ideal for warming up the body before physical activity and for recovery after.

Keeping the Body’s soft tissue (muscles, tendons, ligaments, fascia) loose is essential for maintaining flexibility and range of motion. While foam rollers can help the body stay loose, adding vibration with the intensity and frequency of the VYPER takes the whole experience to another level. The VYPER has been used by the worlds best athletes to warm up and recover from training and competition. It can be used by anyone who wants to move better. If a foam roller is a sword, the VYPER is a lightsaber.

1.How the idea of creating Hyperice Vyper was born? How easy or difficult was to turn the vision into reality?

The idea for the Vyper came to me in late 2011. I was traveling around to professional sports team showing them our ice compression products and talking to trainers about what they thought the future of recovery and movement enhancement looked like. Many of them talked about vibration being very effective, but was only available in the form of vibration platforms- which are very expensive, not portable and the user could only access the vibration through their feet. I wanted to come up with a
portable, powerful tool that could target any part of the body and inject the vibration deep into the tissue. I saw some athletes putting foam rollers on top of power plates, and I knew immediately that a roller would be a great delivery system for the vibration. The Vyper took two years to develop, it was very challenging because no one had ever tried putting so much power into a device that small. In the end, we figured it out and really nailed it.

2. How did you defend your idea ? Were you afraid that someone might steal the idea of the product and get ahead with creating it ? If so, how did you deal with these fears ?

To defend the idea, we immediately filed a patent on on the internal mechanism that generates the vibration. Our unique design allowed us to use a heavier weight which enabled us to generate more force- and thus deliver a more effective tool. As for someone stealing the idea, we knew there would be copycats- but we knew we could always make it better. We sourced the highest quality components and spared no expense during the development phase. If someone was going to imitate us, we knew it would
always be an inferior product- and we turned out to be right.

3. What characterizes you to achieve success?

I think our team at Hyperice all posses a set of traits that make us successful. We all love creating new and innovative tools that will impact our industry, we are all curious, and ambitious and we all have a
passion for what we do. Above all, we are all bought in to the grand vision of the company.

4. In your opinion which is the best Hyperice’i product?

It is hard to pick a “best” product, but I feel the Vyper is the most widely used because it has so many uses. Because you can use it for both warm up AND recovery, it’s a very versatile tool and also our most popular product.

5. If you could travel back in time to the day when you started the Hyperice company and you would have 15 minutes to give yourself advice and recommendations , what would you say to yourself ?

I would not try and save myself from making mistakes, because I learned so much from the mistakes I made. But I would tell myself to be very careful about who I hire and who I let on the team.