Aljona Eesmaa on 27aastane Rakverest pärit ning hetkel Tallinnas elav suhetekorraldaja, moetoimetaja, stilist ja moeblogija ehk teisisõnu superinimene. Paljud teavad teda kindlasti tema blogi „Behind the scenes PR-GIRLi“ kaudu. Enda mitut ametit meeldib talle defineerida tähtsuse järjekorras, seetõttu on ta eeskätt Polhem PR Estonia pressijuht, seejärel ajakirja MOOD moetoimetaja ja stilist ning vabal ajal blogija. Kui te varem teadsite teda nimega Aljona Sokolovskaja, siis värskelt abiellunud naine harjub alles ka ise oma uue perekonnanimega.

Blogimine

Blogimist alustas Aljona nii nagu teisedki – otsides ja salvestades inspireerivaid pilte, kuni ühel päeval torkas pähe mõte, et ka tema võiks inspiratsiooni pakkuda. Nii kirjutaski ta 2009. aastal oma esimese postituse ning lõi blogi selge nägemusega, et hakkab sõna võtma eelkõige moeteemadel, millest tol hetkel Eesti naisteajakirjad ei kirjutanud, samuti moefotograafidest ja -kampaaniatest, aga ka kuulsustest. Endast ei kirjutanud ta postitusi aastaid, kuni ühel ilusal päeval võttis ta julguse kokku ning riputas endast pildi üles. Sel hetkel, mil lugejate arv kiiresti tõusma hakkas, mõistis Aljona, et nõudlus on suur mitte ainult välismaiste uudiste, vaid ka tema enda järele.

Tänu blogimisele on ta saanud palju uusi tuttavaid, sõpru ja põnevaid koostööpakkumisi, millest alustades ei osanud ta unistadagi. Oma blogi tõttu sai Aljonast ka ajakirja MOOD moetoimetaja ning võimaluse stiliseerida FIBITi moeetendust. Aastaks 2014 oli Aljona juba aktiivselt tegelemas moe- ja PR-maailma telgitagustes, seetõttu otsustas ta muuta oma blogi nime „Oh, I’m so obsessed“ praeguse „Behind the scenes PR-GIRLi“ vastu. Lisaks kõikidele võimalustele Eestis on Aljona saanud teha koostööd ka rahvusvaheliste moemarkidega, näha ja kajastada moemaailma kaadrite lavatagust ning reisida töö tõttu välismaale.

24146129325_d6005d0728_c

Igapäevane elu

Aljona ärkab tavapärasel argipäeval kell 7.30, tööle jõuab üheksaks. Esmalt vastab meilidele ja ajakirja päringutele, seejärel saadab pressiteateid ning võtab Polhemi showroom’is vastu stiliste. Lõuna veedab ta koos blogija Helene Vetikuga. Kontorisse tagasi jõudes ootavad ees juba uued meilid. Oma töö puhul meeldib Aljonale rutiinipuudus, sest tavapäraseid 9–17 päevi kipub olema pigem vähe. Lõpetades töö Polhemi kontoris, suundub ta tihti mõnele pressiüritusele, ajakirja MOOD pildistamisele või fotosessiooni jaoks vajalikke tooteid laenutama. Mõnikord juhtub aga nii, et tuleb jääda kontorisse kauemaks hoopis artikleid kirjutama – lühidalt väga mitmekesine tööelu, mis on ka põnev ja tekitab pigem häid emotsioone.

25124828233_34b856d967_c

Olenemata Aljonat saatnud edule, on tema teel olnud ka komistuskive. Naine tunnistab, et on kahel korral koondatud ja taolised hetked annavad enesekindlusele paraja löögi. Siiski on ta tänulik, sest on seetõttu avastanud, et PR-maailm sobib talle palju paremini kui ülikoolis õpitud turundus, ning tunneb, et on hetkel tööalaselt tõeliselt õnnelik ja väga õiges kohas.

Paljudele võib tulla üllatusena, et Aljona pole tegelikult ülikoolis moedisaini, stilistikat ega isegi suhtekorraldust õppinud. Tema karjäär sai alguse vabatahtlikuks olemisest, tänu millele jäi ta oma töökuse ja huvi poolest silma õigetele inimestele. Samas leiab naine, et majandus- ja turundusalased teadmised on toimetulekuks andnud hea aluse.

Suurimad saavutused ja tulevik

Saavutust, mille üle Aljona kõige enam uhkust tunneb, on raske valida. Ta leiab, et iga suurema edu ja kordamineku üle on põhjust uhke olla, sealhulgas ka töö üle Polhem PR Estonia pressijuhina ning moetoimetajana. Aljona blogi on olnud siiani väga edukas ja loodetavasti on ka tulevikus. Värskeks saavutuseks võib aga märkida tema valimist Kuldnõela žüriisse. Edaspidigi plaanib Aljona jätkata vähemalt sama jõudsas vaimus, seniks kuni jaksu ja energiat jagub.

 

Fotod: erakogu

Toimetaja: Anna Hendrikson