Kudumine arendab ruumilist mõtlemist. Kudumine lubab luua isikupäraseid asju. Kudumine lubab jõuda omaenda stiili arusaamiseni!

Anna Verschik sai kudumise põhivõtted oma emalt. Lapsepõlves proovis ta küll kududa, see meeldis talle aga siis tulid muud tegemised peale. Kui tütar koolis kudumistunni jaoks lõnga vajas, mindi poodi ning Anne avastas üllatusega milline oli kontrast võrreldes nõukogude ajaga. Tekkis tahtmine kududa. Tegemist oli juba internetiajastuga ning mustreid, skeeme, õpetusi liikus igal pool. Oli loodud ka rahvusvaheline kudumisfoorum Ravelry, samuti Pinterest, kus leiab pilte nii kudumitest kui ka mustritest. Anna hakkas kudumisega tõsisemalt tegelema aastal 2008.

Koheselt tekkis soov teha oma asju, mitte järgida teiste õpetusi. Nii mõtleski Anna, et võib kududa õmblusteta, mitte osade kaupa. Ta katsetas erinevaid variante ning esitles oma tööde tulemust foorumis, mispeale hakkasid mitmed inimesed talle kirjutama ning õpetusi soovima. Juba 2010.a. avaldas ta oma disaini ajakirjas Käsitöö. Anna kudumisõpetusi on avaldanud ka Soome ja Leedu ajakirjad. Ta on välja andnud raamatu „Õmblusteta kudumid“ (Koolibri, 2013.a.) ning õpetab oma konstrueerimismetoodikaid regulaarselt Tallinna Rahvaülikolis, lõngakauplustes, kui ka välismaal.

Anna esteetika on pigem minimalistlik. Tema kudumid on linlikud ja tänapäevased. Traditsioonilised kudumid nagu kirikindad, haapsalu sall jms on küll au sees ning paljudele seostub kudumine just nende toodetega, ent pole siiski Anna žanr. Kudum kuulub tema jaoks moedisaini valdkonda. 2014. ja 2015.a. esitles Anna koos noore disainer Mattis Meekleriga oma kollektsioone Tallinna Moenädala raames. Anna soovib edaspidigi töötada koos rõivadisaineriga.

Anna Verschik kudumite pilte ja kirjutisi võib leida:
Kuduja veebilehelt
Facebookis
Pinterestis

Käimas on konkurss, kus YU ajakiri otsib talvenumbrile säravat kaanestaari.  Finalistide ülesanne oli seekord esitleda Anna Verschik´i  loomingut.  Pildistamine leidis aset Uuesalu kodu elamurajoonis, mis asub Rae vallas Järvekülas, Tallinna kesklinnast vaid 8 kilomeetri ja Ülemiste kaubanduskeskusest 4 kilomeetri kaugusel. Uuesalu on väga populaarne eelkõige noorte ja lastega perede hulgas, kuna piirkonnas on privaatsed ja optimaalse suurusega eluasemed, palju rohelist keskkonda ning hea infrastruktuur, mis rahuldavad ka kõige nõudlikuma pere olmevajadused.

EKAs viimasel kurususel moedisaini erialal tudeeriv Reila Saarmäe hoolitses kogu ürituse stilistika eest, valis võistlejatele sobivad kudumid ning sinna juurde teksased ning topid. Kaanestaariks pürgijad jäädvustas fotolindile ning ühtlasi pani purki ka liikuva pildi Georg-Sander Männik. Kaunid soengud ning jumestused valmisid Lootsi 3a asuvas ülivinge interjööriga CH Stuudios. Soengutiimi moodustasid Christina Rajapuu ja Lille Lepik, kes kasutasid L´Oréal Professionel tooteid ja omavad nendega juba enam kui 10 aastast kogemust. Egle Ainumäe juhitud jumestustiimi kuulusid Triin Klaas, Ave Antson ja Heldi Aun-Trepp, kelle pintslite all ja Max Factor toodetega valmisid imekaunid meigid.

Edaspidised hääletusvoorud koosnevad nädalastest tsüklitest. Igal esmaspäeval avaldame uued fotod, millele saab hääli anda kuni laupäeva õhtuni. Nädala lõpus langeb üks osaleja konkursist välja kuni alles jääb 3 finalisti. Võitja selgub 20. novembril. YU talvenumber ilmub detsembris 2016.

Avalik konkurss toimub rahvahääletuse põhimõttel. Kaanestaariks pürgijate eesmärk on järgmisesse vooru edasipääsemiseks oma fotole maksimaalselt hääli koguda. Oma lemmikule saad hääle anda SIIN klikkides tema pildi all nupul “hääleta”. Hääletada saad iga 24 tunni järgi. Jaga kindlasti ka oma lemmiku fotot, et kindlustada tema pääsemine järgmisesse vooru. Põnevust lisab asjaolu, et kogu hääletusperioodi ajal on finalistidele antud häältearv peidetud. See selgub alles hääletusperioodi lõpus. Kokku toimub 8 vooru. Esimene voor algas 30.septembri õhtul kell 21:00 ja kestis vaid 24 tundi. Vaata lähemalt SIIN. Teise vooru pääsesid edasi Kätriin-Helena, Mirell, Kristin, Lota, Anete, Annemai, Irmeli, Brandon ja Henrico.

 YU Magazine on silmaringi avardav kodumaine elustiili ajakiri. YU on inimestest, kes inspireerivad ning suunatud lugejaskonnale, kes soovib olla inspireeritud! YU toob lugejani Eesti andekate inimeste loomingu, räägib sihikindlate tegelaste spordi- ja ärisaavutustest, hoiab kursis moe- ja ilutrendidega ning soovitab nii keha- kui vaimutoitu.
YU on ideaalne platvorm aitamaks erinevates loome- ja ärivaldkondades tegutsevatel noortel end laiemale publikule tutvustada ning oma ala professionaalidel uusi talente avastada. Ajakiri on kättesaadav suuremates kauplustes üle Eesti, samuti loetav digitaalsel kujul.
YU Magazine ilmub alates 2015 aastast kvartalipõhiselt: septembris, detsembris, märtsis ja juunis.
Viimati toimus konkurss, kus otsisime YU sügisnumbrile kaanestaari. Võitjaks osutus särav Merilin Ruus, kes esitleb YU sügisnumbri kaanel uue rõivabränd IONIC2 tooteid. Sügisnumber ilmus 24. septembril. Ajakirja on võimalik tellida SIIN