Johandra-Lisett Iljušin on 15-aastane Rakvere neiu, kellele pole tervislik elustiil võõras. Uurisin temalt lähemalt toitumise ja treenimise kohta.

 

Miks Sa oled otsustanud just sellise elustiili kasuks?

Igal inimesel on hobid, mis neile huvi pakuvad. Ma leidsin tee jõusaali tänu oma vanematele ja tervisliku toitumise kohta hakkasime õega ise uurima. Vaikselt hakkasin tervislikumalt toituma ja rohkem treenima ning lõpuks saigi sellest märkamatult suur osa mu elust.

 

Mis on üldse Sinu arvates tervislik elustiil?

Tervislik elustiil on minu arvates see, kui tegeled endale meelepärase treeninguga ja samal ajal toidad oma keha väärtusliku kütusega. Kütuse all mõtlen ma muidugi tervislikku toitu.

 

Kui tihti Sa trenni teed? Kas treenid pigem jõusaalis ja raskustega või oled rohkem jooksja tüüpi?

Jõusaalis leiab mind treenimas umbes viiel päeval nädalas. Mind tõmbab rohkem ikka jõu poole — raskused, kangid ja kettad on minu rida! Muidugi meeldib mulle ka aeroobset treeningut teha. Näiteks suvel vahetan paar trenni hoopis värskes õhus rattaga sõitmise vastu.

 

Kellest või millest leiad Sina oma trennimotivatsiooni?

Mind motiveerib see, kui näen enda keha muutumas aina rohkem minu ideaali poole. Pealegi motiveerivad mind iga päev edasi enda unistuste poole püüdlema kõik mu armsad jälgijad.

 

Tihti räägitakse tasakaalustatud toitumisest. Kirjelda lühidalt, mis see Sinu arvates on.

Minu jaoks on tasakaalustatud toitumine see, kui menüü sisaldab toitaineid igast grupist: valgud, süsivesikud ja rasvad. Teiseks on tasakaalustatud toitumine see, kui sööd 85% ajast tervislikku toitu ja ülejäänud 15% ajast lubad endale ka meelepäraseid sööke, näiteks jäätist, pizzat, jne.

 

Kas ka Sinul on mõni cheat meal, mis see on?

Mu lemmik cheat meal on ilmselgelt sushi.

 

Kas juba väiksest peale on Sinus spordipisik sees olnud või on see alles hiljuti tulnud?

Spordiga olen ma mingit viisi seotud olnud juba väikesest peale. Enne jõusaaliga alustamist, käisin kergejõustikus, ujumas, mägironimises, tennises ja võrkpallis. Nii et on ikka palju alasid läbi proovitud.

 

Kuidas koolis sööd, kas teed toidu kaasa või sööd ikka koolitoitu?

Kooli on mul lõunasöök alati kaasa tehtud. Kõige lihtsam combo: valgu allikas ehk praetud kanafilee, süsivesikud ehk tatar või täistera pasta ja juurikad ning rasva allikas ehk oliiviõli või kookosõli.

Johandra tegemistel saate silma peal hoida sotsiaalmeedias. Ta peab ka blogi, millega võitis lausa noorteblogi tiitli blogiauhindade jagamisel.
Instagram @jl.fitfood
Blogi http://jlfitfood.blogspot.com

Autor Merit Mäekalle
Toimetaja Triinu Mölder