Foto allikas fivensonstudios.com

Kas leiad end tihti internetiavarustes scroll’imas ja rämpstoitu söömas, ihates ise peenikest pihta? Üldse ei viitsi ennast liigutada, treenida, motivatsiooni pole? Aeg on muutuseks! Mida teha? Loe, annan sulle mõned nipid, mis mind on aidanud.

 

 

1. Leia oma iidolid!

Mulle on eeskujuks inimesed, kes tegelevad spordiga ning  motiveerivad tsitaadid ja mõtteterad. Viimaseid leian enamasti Pinterestist ning vaatan neid aeg-ajalt, kui mind on tabanud motivatsioonipuudus. Need tuletavad mulle meeldeeesmärke, mille poole püüdlen. Sportlasi meeldib mulle aga jälgida Instagramis, kuhu nad postitatavad pilte ja videoid oma treeningutest, millest võtan tihti eeskuju.

 

2. Ära otsi vabandusi!

“Ilm on halb”, “jõusaal on liiga kallis”, “ aga ma eile tegin trenni”, “ma ei viitsi”, “ma ei jõua joosta” … Kindlasti oled sinagi mõne vabanduse leidnud, miks treenimisest kõrvale viilida, kuid pea meeles, et …

 

  1. … halba ilma pole olemas, on halb riietus!
  2. … sa ei pea jõusaalis ja hantlitega treenima, võid seda vabalt ka kodus teha, täiesti tasuta! Kui soovid siiski raskusi kasutada, saad hantlite asemel appi võtta näiteks raamatud, veepudelid vmt.
  3. … kui treenisid eile, siis täna on uus päev, uus trenn. (Muidugi peab keha vahel ka puhata saama.)
  4. … keegi ei ole öelnud, et trenn ainult jooksmine on. Kui joosta ei jõua, siis on ju muidki alternatiive liikumiseks: kõndimine, rulluisutamine, ratta- või rulasõit … Alati on võimalus liituda kohalike huvitegevustega (kergejõustik, tantsimine, tennis jm).

Foto autor Svesla Tasla

3. Sea endale eesmärgid!

Need ei pea olema hiiglaslikud, vaid realistlikud!
Mõned näited:

  1. Nädalas liigun kokku vähemalt 30 km. Kui iga päev liikuda vähemalt 4,5 km, ongi juba tehtud! Lihtne? Aga proovi järele! 😉
  2. Käin nädalas vähemalt 3 korda jõusaalis. Kui jõusaal sobib sulle, siis lase tulla!
  3. Bussi või auto asemel käin jala või sõidan rattaga.
  4. Liigutan aktiivselt natukene iga päev. 

4. Tervis on kõige tähtsam!

Pole midagi paremat, kui oma tervisele head teha, ning seda saad sa just liikudes teha. Hoolitse oma keha eest. Just seepärast peaksidki tossud jalga libistama ja õue sportima minema või mati maha laotama. Kunagi pole liiga hilja. Ja usu mind: kui oled jalutuskäigu,jooksuringi või rattatiiru lõpetanud, tunned end pärast väga-väga hästi!

PS! Inimesed (eelkõige noored) peaksid liikuma päevas vähemalt 60 minutit viisil, et see pakuks kehale mõõdukat kuni tugevat koormust. (Allikas: novaator.err.ee)

Autor Merit Mäekalle
Toimetaja Kadri Toomsalu