Naistepäeval, 8.märtsil toimus 32.Keskkoolil moeshow nimega Moepeegel. Teema “Minu inimesed, minu inspiratsioon” . Sel aastal oli 8 kollektsiooni, kelle seast vaid üks oli põhikoolist. Auhindasid oli mitu, milleks olid siis nagu alati esikolmik ja rahvalemmik ning juurde parim mees- ja naismodell. Olin hiljuti Jakob Westholmi Gümnaasiumis žüriiliige ning seal tuli samuti parimad modellid välja valida ning kujutan ette, kui keeruline võis olla välja valida kahte modelli peaaegu topeltkoguses kollektsioonide seast.

Show’d alustas Moepeegli kauaegne koostööpartner FreeFlow Studio ühe väga silmapaistva tantsuga. Edasi tutvustati Žüriid ning sel aastal olid nendeks: Johanna Kotkas, Eva Mirza, Kristel Kuslapuu, Frida Jõe, Rauno Märks ja Maret Ubaleht. Õhtujuhid olid valitud klassikaliselt: tüdruk ja poiss, mitte väga erinevast vanusegrupist. Mis mind kahjuks häirima jäi oli õhtujuhtide puterdamine. Sellest oli selgelt aru saada, et nad nägid kas teksti esimest korda või neil oli lihtsalt väga suur närv sees.  Moeetendusel fotograafe eriti märgata polnud ning ainuke, kellest kuulsin oli Jürgen Vainola, kelle pildid tulid tõesti imelised ja väga detailirohked.

Üldpildis oli kollektsioonide põhimotiiviks pääsuke ja inimeste näod, põhivärv oli must. Ma olen üsna kindel, miks need valiti, kas siis juhuslikult või tahtlikult. Kuna meie kodumaa põhivärvideks on sini-must-valge, siis on musta alati kõige lihtsam teiste värvidega sobitada ja mängida. Pääsukene aga on midagi, mida pole juba ammu Eesti moes silmapaistvalt kasutatud ning linnukese ettetoomine oli päris hea lahendus. Inimeste näod võisid peegeldada meeleheidet või väikest trotslikust noorte seas, kuidas meie kallid poliitikud Eesti elu korraldavad. Enamasti oli aru saada, keda poliitikutest kujutati. Enne veel, kui esimene kollektsioon lavale kutsuti, saime publikuna teada, et disainerid said ka erinevaid koolitusi koos oma modellidega.

Auhindadest rääkides, siis peaauhinna võitja sai Moepeegli peeglile graveerida enda isikliku autogrammi. Sel aastal oli peaauhinna võitjaks Oliver Udeküll, kes oli ka publikulemmik. Tema kollektsioon eristus teistest silmatorkavalt. Kui oleks pidanud valima kõige kantavama disaineri ideed, siis ei oleks see minul isiklikul arvamusel just tema olnud. Oliveri idee oli väga võimas ja ta suutis selle suurepäraselt teostada, kuid kantavust igapäevaelus seal peaaegu üldse polnud. Minul isiklikku lemmikut polnud, kuid oli paar komplekti, mida sooviksin endale lähiajal. Pean disaineritega ühendust võtma.

Show ja õhtupoolik ei lõppenud mitte millegi muuga, kui žüriiliikmete kõnede ning soovitustega ning autasustamistega.

Eelnevalt mainisin, et esimese koha võitis Oliver oma kollektsiooniga “Alternatiwõ”, teise kohe pälvis Anna Brit Vetsa kollektsiooniga “HELP” ja kolmanda koha Johanna Mauer kollektsiooniga “Paljastatud eikeegid”. Eripreemia sai Marit-Brit Tamme kollektsiooniga “PoliitAmuud”, lemmik naismodell oli Maria Korjus ja lemmik meesmodelli tiitli sai omale Steven Harma.

Üritus oli glamuurne ja põnev, sinna jäi sisse see kodune kooliürituse vibe, mis oli hea tänu pisikesele ruumile ja garderoobile. Puudust jäi publikust ja kaasaelamisest, kuid see on ehk midagi, mida järgnevatel aastatel muuta.