Kevaditi, kui on lõpuaktuste kõrgaeg, kaasneb sellega tihti ka väike riietumispaanika! Mõnikümmend aastat tagasi oli end lõpetamiseks lihtsam riietada: olid kindlad reeglid, mida pidi järgima. Tänapäeval aga tahame kõik ilusad ja moodsad välja näha, koolisisesed etiketid üldjuhul ei nõua  lõpetajalt kindlat riietust. Seetõttu võib aktusel kohata igasuguseid karvaseid ja sulelisi. Kuigi rõhk on trendikusel, kas ei peaks jälgima ka seda, et riietus sobib aktusele? Olen näinud lõpetajatel seljas mikrominisid seelikuid ja kleite, mis ei kannata mingisugust kriitikat. Dekoltee nii sügav, et ei näegi muud kui esiletungivat rinnapartiid. Õlad katmata ja selg kuni istmikuni täitsa paljas! Pean tunnistama, et poistel on rohkem maitsekust kui tüdrukutel! Peab mõistma, et ajaga muutuvad ka normid: see, mis oli sobilik siis, ei ole nüüd enam kohane, pigem tavatu, kuid riietus peaks siiski inimest ilustama, mitte vastupidi!

Riietumisel peaks kuulama oma sisehäält.  See, mis võib ühe seljas välja näha ülikena, ei pruugi teise puhul üldse töötada. Lõpuaktusele rõivakomplekti valides seisa peegli ees, vaata ja mõtle oma peas läbi, kuhu sellise riietusega läheksid. Kui pigem klubisse, randa või sünnipäevale, siis ilmselt pole see sobilik aktusele! Oluline on ka rõiva kvaliteet. Samuti tuleb arvestada tavapärasest suurema väljaminekuga, sest tegu on siiski lõpuriietusega. Lõpetamisele pole sobilik selga panna odavat Hiinast tellitud kleiti. Seega sotsiaalses kontekstis tuleb meeles pidada aega ja kohta, millal on paslik riietuda viisakalt ja stiilselt, et mitte jääda moenarriks. See on siiski üritus, mis nõuab lugupidavat ja head välimust! Märksõnadeks on puhtad ja korrastatud rõivad, liigne paljastus ei sobi, värvivalikus tuleb silmas pidada kandja naha- ja juuksevärvi ning figuuri. Näiteks heledad, kirkad, soojad ja läikivad toonid suurendavad siluetti, seevastu tumedad, külmad, matid aga vähendavad! Kui soovid näidata end saledamana, siis väldi mahulist, mustrilist ja läikivat kangast.

Riideid valima hakates tuleks läbi mõelda, kas soovid kanda kleiti, seelikut ja pluusi või pükskostüümi. Samuti seda, milliseid kohti tahad rohkem või vähem rõhutada. Seejärel tuleb paika panna soeng ja meik. Jumestus võiks olla lihtne ja puhas päevameik. Kui soovid kanda punast riietust, siis huulevärv võiks olla tagasihoidlik, kui aga rõivastus on ühetoonilne ja tume, siis punane huuletoon on igati teretulnud! Kingavalikul tuleks vältida… loe edasi ajakirjast. Täismahus artikli saad kõige kiiremini lõpuni lugeda tellides digiversiooni YU Kevad 2016 (hind 1,99 €) SIIT
Trükiversioon on kergesti leitav järgmistes kauplustes: Selver, Rimi, Hyper Rimi, Prisma, R-kiosk ning Apollo.

Toimetaja: Reila Saarmäe
reila@yu.ee